Make your own free website on Tripod.com

EYLEM YAZILIMININ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Öncelikle...
 • Yazılım Hangi Sitelere Bağlanacak?
 • Bağlanma Şekilleri?


 • ÖNCELİKLE...
  Bu sayfadaki bilgiler programcı arkadaşlar içindir. Normal kullanıcılar için fazlasıyla teknik içerik bulunabilir. Ayrıca tartışmaya açıktır, bunlar şu an benim aklıma gelenler, zamanla tartışarak dahada geliştirmek mümkün.

  YAZILIM HANGİ SİTELERE BAĞLANACAK?
  Bir siteler listesi olacak. Yurtdışındaki yüzlerce sitenin listesi data dosyasına yazılacak ve eylem yazılımı oradan rastgele seçtiği 15-20 siteden dosya almaya başlayacak. Alınan dosyalar geçici bir dizinde saklanacak ve eylem bittiğinden silinecek.

  BAĞLANMA ŞEKİLLERİ?
  En basitinden FTP ile dosyalar alınabilir. Ama bunun için çok büyük bir site/dosya listesi oluşturmalıyız. Gönüllü arkadaşlar rastgele sitelerden rastgele dosya isimlerini listeleyebilir. Çünkü TURNET router üstünden bu sitelere giden paketleri engelleyebilir ve eylem başarıya ulaşamaz. O yüzden onun sansürlemeyeceği kadar yüzlerce site/dosya listemiz olmalı. Bu liste 2-3 günde çok kolay şekilde hazırlanabilir. Veya FTP yerine AltaVista / Yahoo / CNN gibi sitelere aynı anda 15-20 NETSCAPE penceresi ile bağlanmış gibi davranabilir. Binlerce web sitesinden rastgele seçip bağlanıp sürekli reload yapıp, değişik siteye bağlanıp, Turnet hattı meşgul edilebilir. Tabii tüm bunları yazılım kendisi yapacak ve kullanıcı sadece ekrandaki verileri okuyacak. Eylem süresince alınan paket miktarı eyleme katkı miktarı olarak devamlı ekranda artacak. Eylemci bunun dışında FTP/HTTP ile ilgili detayların hiçbirisini görmeyecek.


  ANA SAYFA'YA DÖNÜŞ

  sanaleylem@hotmail.com